افزایش سهمیه مرغ و گوشت مناطق سیل زده

افزایش سهمیه مرغ و گوشت مناطق سیل زده

200 تن گوشت و مرغ مازاد به مناطق سیل زده اختصاص یافت:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اولویت ما حمایت از تولیدکنندگان است، گفت: جلسه کارگروه و کمیته بحران حدود شش روز پیش برای کمک بیشتر به آسیب‌دیدگان از سیل در استان خوزستان فعال شد.

به گزارش تجارت‌ نیوز، سید شریف حسینی که به نمایندگی از وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مناطق سیل‌ زده استان خوزستان است، گفت: با توجه به ماموریتی که این وزارتخانه در سه مقطع قبل از سیل، زمان سیل و بعد از سیل دارد و با توجه به سال رونق تولید که رهبری به آن تاکید داشتند، اولویت اصلی ما حمایت از تولیدکنندگان است که علاوه بر اینکه آن‌ها در سیل دچار مشکل و کاهش تولید نشوند، شرایطی را ایجاد کنیم که رونق اقتصادی هم نمود داشته باشد.

وی افزود: در این بازدید شهرک‌های صنعتی را بررسی کردیم که با توجه به اقداماتی که پرسنل ما در استان خوزستان انجام دادند، هیچ‌ یک از شهرک‌ های صنعتی دچار مشکل نشده‌اند. امروز از شهرک صنعتی چوئبده اهواز بازدید کردیم که تولید انجام می‌شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تنظیم بازار در چنین شرایطی نباید از دید ما خارج باشد، عنوان کرد: در شرایط موجود بازار باید ثبات خودش را حفظ کند. در استان خوزستان شاهد هستیم که بازار دچار هیچ گونه نوسانی نشده است و کالاها به وفور در دسترس است.

افزایش سهمیه گوشت و مرغ مناطق سیل‌ زده استان خوزستان:

حسینی کمک به مردم سیل‌زده را از دیگر اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: طبیعی است در کنار اولویت اصلی باید کمک‌هایی به مردم سیل‌زده داشته باشیم که با موافقت وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت تاکنون 250 هزار کیسه برای پر کردن و ایجاد سیل‌بند به مردم استان خوزستان تحویل شده است. حدود 200 تن سهمیه مازاد گوشت و 200 تن مرغ به غیر از سهمیه دولتی به مناطق سیل‌زده استان خوزستان اضافه شده است. همچنین گوشت مورد نیاز آشپزخانه‌هایی که برای سیل‌زدگان غذا تهیه می‌کنند تامین شده است.

بنا بر اعلام وزارت صنعت، وی از تشکیل جلسه کارگروه و کمیته بحران در استان خوزستان خبر داد و افزود: این کارگروه حدود شش روز پیش برای کمک بیشتر به آسیب‌دیدگان از سیل در استان خوزستان فعال شد. در تهران هم با دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت ستاد بحرانی تشکیل شده است که متشکل از معاونین و مسئولین مربوطه است. این ستاد تصمیماتی که در استان‌ها گرفته می‌شود را پشتیبانی کرده و کمک‌ها برای استان‌ها ارسال می‌شود. امیدوارم در روزهای آتی شاهد از بین رفتن خسارت‌های این حادثه باشیم و مردم این استان‌ها به زندگی عادی بازگردند.

 

منبع: ایسنا